Japanese-Rock-World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum dedicat j-rockului si tuturor fanilor din Romania.
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Olivia

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Freesia

Freesia


Posts : 39
Join date : 2009-04-24
Age : 30
Location : Euphoric Field

Olivia Empty
PostSubject: Olivia   Olivia EmptyFri Apr 24, 2009 2:46 pm

Olivia OliviaLufkin3
Real Name : Olivia Lufkin
Nickname : OLIVIA or OLIVIA inspi'REIRA
Birthplace : Okinawa, Japan
Birthday : 09 December, 1979
Zodiac : Sagittarius
Blood Type : A
credit : JPopAsia

Cred ca multe persoane au inceput sa asculte Olivia sau au auzit de ea o data ce au urmarit Nana. Eu am auzit de ea inainte sa vad Nana, mai ales ca am vazut anime-ul asta recent iar Olivia ascult de destul de mult timp. Olivia canta o combianatie de j-pop cu j-rock. Cred ca e una dintre putinele tipe care canta j-pop si imi plac, de fapt nici nu prea ascult genul asta, dar Olivia ascult destul de des. Totusi prima melodie care am ascultat-o de la ea a fost o melodie care e si in Nana, mai exact Starless Night. O data ce am ascultat melodia asta m-am indragostit de vocea ei, apoi de versurile care le scrie. Are foarte multe melodii care imi plac. Preferata mea este A little pain. Versurile inseamna mult pentru mine, iar melodia ma linisteste. La fel, videoclipul de la melodia asta este preferatul meu. Imi place foarte mult cum arata aici, iar felul in care e facut e asa de <333. Alta melodie care imi place foarte mult este Celestial Delinquent [uite si inspiratia mea pentru numele blog-ului u.u'] Melodia asta suna foarte bine, iar versurile sunt asa de adevarate si de geniale. Imi plac multe alte melodii cum ar fi : Denial, Collecting Sparkles, Rain, If you only knew, Spiderspins, Recorded Butterflies, Bleeding Heart, Dress Me Up, Mint, Blind Unicorn and others lol, ca sa nu incep acum sa le enumar pe toate. Oricum Olivia are o voce foarte frumoasa, si scrie niste versuri geniale, eu pur si simplu o ador si chiar merita sa fie asa de populara, plus ca e una dintre putinele cantarete de j-pop care chiar imi plac foarte mult.
Back to top Go down
http://drop-a-veil.1talk.net/
irCha.
Admin
irCha.


Posts : 171
Join date : 2009-04-20
Location : AOi's bathroom while he's raping Uruha.

Olivia Empty
PostSubject: Re: Olivia   Olivia EmptyFri Apr 24, 2009 2:48 pm

Ah I love the song Wish Very Happy
si da si eu tot de la Nana Very Happy
Back to top Go down
https://japanese-rock-world.forumotion.com
 
Olivia
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Japanese-Rock-World :: Related asian subjects :: J-music ~ K-music ~ C-music-
Jump to: